top of page
Zobu protezēšana un endodontija: Our Services

ZOBU PROTEZĒŠANA

Zobu protezēšana ir zobārstniecības nozare, kas palīdz gan funkcionāli, gan estētiski atjaunot zaudētu zobu vai tā daļu.

Zobu protezēšana iedalās divās lielās daļās:

  • izņemamas zobu restaurācijas;

Izņemamas zobu restaurācijas, jeb zobu plates lieto pie zobu zuduma, ja zaudēta daļa zobu kā arī pie pilnīga zobu zuduma. Izņemamās zobu protēzes lieto gadījumos, kad tās nav iespējams aizstāt ar neizņemamām zobu restaurācijām, kā arī kā pagaidu variantu pirms implantu ievietošanas. Zobu protēzes ir finansiāli pieejamākas nekā neizņemamas zobu restaurācijas, kā arī šī ir vienkāršāka protezēšanas metode, jo neprasa invazīvu iejaukšanos mutes dobuma audos.

  • neizņemamas zobu restaurācijas (zobu kroņi, tilti, sakņu inlejas).

Zobu kronis

Mākslīgā apvalka kronis ir mākslīgs pārklājums (“cepurīte”), ko lieto, ja zobs zaudējis vairāk nekā 50% kroņa daļas. Zoba kronis atjauno dabīga zoba lielumu, formu, funkciju, kā arī nostiprina un pasargā atlikušos zoba audus. Klīnikā visbiežāk izmantojam metālkeramikas kroņus, cirkonija kroņus un keramikas kroņus.

Zobu tilts

Mākslīgā apvalka tilts ir zobu protezēšana, kad tiek aizvietots viens vai divi (retāk trīs) trūkstoši zobi, ja defekta abās pusēs atrodas balsta zobi.

senior_smile.jpg
bottom of page