ZOBU PROTEZĒŠANA UN ENDODONTIJA

Endodontija jeb zobu sakņu kanālu ārstēšana tiek lietota, ja zoba defekta dēļ ir cietuši zoba mīkstie audi – nervi un asinsvadi, kas atrodas zoba kanālā.  Defekta rezultātā rodas pulpas iekaisums, kas var radīt sāpes uz temperatūras maiņu, asas sāpes, sāpes miega periodā. Ja bojājums netiek ārstēts, iekaisums pāriet hroniskā stadijā – no zoba kanāliem uz žokļa kauliem.
Endodontijas process tiek veikts, lai attīrītu zoba kanālus no baktērijām, līdz ar to zobs tiktu atjaunots un to nevajadzētu izraut.
Endodontija ir ilgstošs un sarežģīts process, taču bieži vien tā ir vienīgā iespēja, lai zobs tiktu saglabāts. Dažāds zoba kanālu skaits un anatomija, procedūras sarežģītība un iekaisuma izplatība nosaka ārstēšanas seansu skaitu. Ja infekcija nav pārgājusi uz žokļa kaulu, ārstēšanu iespējams veikt vienā vizītē, taču lielāks kanālu skaits, infekcija perēkļa žokļa kaulā, pārārstēšanas nepieciešamība pārsvarā pieprasa divas un vairāk vizītes.

Zobu protezēšana ir zobārstniecības nozare, kas palīdz gan funkcionāli, gan estētiski atjaunot zaudētu zobu vai tā daļu.

Zobu protezēšana iedalās divās lielās daļās:

  • izņemamas zobu restaurācijas;

Izņemamas zobu restaurācijas, jeb zobu plates lieto pie zobu zuduma, ja zaudēta daļa zobu kā arī pie pilnīga zobu zuduma. Izņemamās zobu protēzes lieto gadījumos, kad tās nav iespējams aizstāt ar neizņemamām zobu restaurācijām, kā arī kā pagaidu variantu pirms implantu ievietošanas. Zobu protēzes ir finansiāli pieejamākas nekā neizņemamas zobu restaurācijas, kā arī šī ir vienkāršāka protezēšanas metode, jo neprasa invazīvu iejaukšanos mutes dobuma audos.

  • neizņemamas zobu restaurācijas (zobu kroņi, tilti, sakņu inlejas).

Zobu kronis

Mākslīgā apvalka kronis ir mākslīgs pārklājums (“cepurīte”), ko lieto, ja zobs zaudējis vairāk nekā 50% kroņa daļas. Zoba kronis atjauno dabīga zoba lielumu, formu, funkciju, kā arī nostiprina un pasargā atlikušos zoba audus. Klīnikā visbiežāk izmantojam metālkeramikas kroņus, cirkonija kroņus un keramikas kroņus.

Zobu tilts

Mākslīgā apvalka tilts ir zobu protezēšana, kad tiek aizvietots viens vai divi (retāk trīs) trūkstoši zobi, ja defekta abās pusēs atrodas balsta zobi.

  • Goldingen Dental
  • Instagram

Rumbas iela 10, Kuldīga

©2020 by Goldingen Dental